Информационный сервис «Полезная ссылка» » Статьи

Добро пожаловать Guest

Поиск:

Информационный сервис «Полезная ссылка» » Статьи » Articles » Історія виникнення професії дизайнер інтер’єру

Історія виникнення професії дизайнер інтер’єру

Открыть PDF | Просмотр для Печати
by: mediagroup
Просмотров: 38
Кол-во слов: 78
Дата: 21.12.18 Time: 10:32
Коммментариев: 0.

Серед безлічі професійних напрямків особливе місце посідає така сфера діяльності, як дизайн інтер’єру. Це особлива дисципліна, в межах якої працюють дизайнери інтер’єру. Чим саме вони займаються? Дизайнер інтер’єру є спеціалістом з проектування та організації простору приміщення. Він максимально можливо адаптує архітектуру та особливості інтер’єру приміщення, створюючи індивідуальне середовище існування людини.

Головні вектори діяльності

Акцент в роботі дизайнера робиться перш за все на функціональності, зручності та безпеці оточення, а також на художній привабливості та компактності приміщення.

Внутрішнє середовище має відповідати індивідуальним побажанням людини, бути функціональним, оптимальним з точки зору загального планування архітектури та розташування усіх деталей в площині приміщення.

Крім того, важливою рисою професії дизайнера інтер’єру є поєднання найважливіших практичних якостей оточення з його естетичним наповненням.

Історія та причини виникнення

Історія підґрунтя для даної професії поринає у далеке минуле. Виникнувши ще за часів Стародавньої Греції, дизайн інтер’єру мав різні періоди свого існування. Він пережив час згасання у похмурому середньовіччі, й новий злет в епоху Ренесансу.

Історія дизайну інтер’єру тісно пов’язана з розвитком та урізноманітненням оснащення житла людини. Необхідність оптимізувати інтер’єр домівки, зробити його зручним та функціональним існувала ще за стародавніх часів.

Античність

Саме античність вважається часом зародження основ дизайну інтер’єру. Особливо це стосувалося домівок знаті провідних країн того часу – Греції, Риму, Єгипту. Професії дизайнера тоді, звісно, не існувало. Але дисципліна як така вже виникла природнім шляхом. Цікаво уявити особливості інтер’єру часів античності та порівняти їх з сучасними рішеннями, які наведені на сторінці https://polyakova.biz/ua/. Незважаючи на відстань у кілька тисячоліть, можна помітити багато спільного між ними.

Середньовіччя

Це період згасання будь-якої естетичної думки. Причиною стала надзвичайна релігійність епохи Середньовіччя, яка заперечувала будь-які прояви вираженого комфорту та художності. Дизайн інтер’єру існував як такий, адже будь-яка внутрішня обстановка вже має певні риси. Середньовічні приміщення мали акцент на виключній функціональності та практичності побуту. Меблі були грубі та незручні, але тоді це нікого не хвилювало.

Ренесанс

Епоха відродження античних цінностей стала часом пробудження дизайну інтер’єру. Період Ренесансу дав розвиток цьому напрямку, зробивши його таким, яким він є сьогодні - поєднанням мистецтва, інженерії та архітектури. Головні риси цього періоду в оселі людини:

  • розкіш та пишність внутрішнього оздоблення житла;
  • багато мотивів античності в основі живопису;
  • великі та громіздкі меблі;
  • статуетки античних божеств та відомих особистостей.

Період бароко та рококо, який слідує за Ренесансом, зберіг наведені риси. Крім того, серед нововведень можна назвати оригінальність облаштування інтер’єру. Стають популярними різьблені меблі, з позолотою та лаковим покриттям.

Новий час

Дев’ятнадцяте сторіччя стало справжньою віхою в історії людства. Воно почалося з гусячого пера та скінчилось першим автомобілем. Це час виникнення професії дизайнера інтер’єру. З’явилися перші спеціалісти, які професійно займалися облаштуванням житла заможних родин та аристократії. Це період панування класицизму, який став основою для багатьох сучасних стилів, таких як модерн, хай-тек та конструктивізм.

Об авторе:

mediagroup


Рейтинг: Еще нет оценки